Pro dopravu kurýrem je možné zasílat jen násobky kartonů po 6 ks. Jiné množství je možno jen osobním odběrem.

Veltlínová bedýnka - suchá/minerální

Novinka Tip Top víno
Veltlínová bedýnka - suchá/minerální

Z kobylské trati Záhřebenský (Lumperky) vám přinášíme 6 suchých a minerálních Veltlínů pěti ročníků.

1 500 Kč
Skladem

Suchá, minerální, veltlínová bedýnka:

Z kobylské tratí Lumperky vám Přinášíme 6 suchých a minerálních Veltlínů pěti ročníků.

 

Ročník 2018 - naše panenská sklizeň ze Záhřebenského v Lumperkách. Je v plné lahvové zralosti, olejovitý a kořenitý. 0,5g cukru, 13%, uhlazená kyselinka a krásný projev ve skleničce z něj dělá extrémně dobře pitelné víno. Dostali jsme na něj stříbrnou placku na AWC ve Vídni

 

Ročník 2019 - speciální rok na naše Veltlíny z kobylské trati Lumperky. Pozdní sběr na 0,9g cukru a 13% alkoholu. Kvasil a také zrál ve starém 500l dřevěném sudu. Jemná typicky veltlínová vůně s lehkou kořenitostí a pepřovostí na nose i v chuti, se šťavnatou chutí vyzrálých jablek a minerální slankavostí připomíná Veltlíny z Kamptalu. Je to suchý Veltlínek rakouského štychu vhodný k archivaci. Dali jsme ho do delší pistole v korku a i ten nám přivezl medaili z AWC ve Vídni.

 

Ročník 2020 - suchý, přísně minerální kabinet. Rok 2020 obecně nedělal mohutná vína, ale krásně podpořil typickou odrůdovou aromatiku neutrální odrůdy jako je Veltlín nevyjímaje. Tento kabinet jde do bílého pepře, je lehký a minerální se slaným závěrem. Stříbrná medaile z AWC ve Vídni

 

Ročník 2020 - a z toho samého ročníku a ze stejné trati pochází čtvrtá láhev v krabici. Veltlínské zelené v pozdním sběru. Parametry podobné kabinetu - na hranici kabinetu a pozdního sběru. Elegantní, s jemnou líbeznou vůní rozkvetlého vinohradu, akátů, mandlí a bílého pepře, která se line ze skleničky tohoto Veltlínku. Doplněno ovocitostí a mineralitou až slankavostí na dochuti.

 

Ročník 2021 - špičkový rok na naše Veltlíny. V tomto roce jsme udělali hned 3. Tento v pozdním sběru a ze stejné trati o 10 dnů později sbíraný výběr z hroznů a naše limitka a premiéra ze starých keřů z Holého kopce (na poslední dva zmiňované se můžete těšit už brzy). Tato pátá láhev je Pozdní sběr z trati Lumperky. Je to výrazný, tělnatější, plnotučný, ovocitý Veltlín.  

 

Ročník 2022 - dělaný v kabinetu a pozdním sběru. Do bedýnky jsme exkluzivně vybrali pozdní sběr na 13% Alkoholu a 0,8g cukru. 

Kód Kód: 270
Kategorie: Veltlínské zelené
Hmotnost: 9 kg
Zpět do obchodu